PREPARE WITH THESE PRE-ASSEMBLED FOOD PACKAGES!

You might not have the time--or the knowledge--to choose the foods you’d need, or like, for a month’s/year’s supply for yourself or your family. So, we have these pre-made packages for your consideration! (Their contents can be found by clicking on the unit’s picture.)  Click the price to order.

You’re free to change individual items that you don’t like, but–in almost every case–that will change the pricing to per-individual-items.

The following pictures are not to scale and are representative of each unit.

Share on Google Bookmarks Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on Stumble Upon Share on Tumblr Share on Digg Share on LinkedIn Share on Delicious Share on LiveJournal Share on Newsvine Print Share via e-mail
Basic Food Supply for One Person for One Year Two Month Food Supply for One Person Contents of our One Year Unit for One Person What's in Our Deluxe One Year Unit for One  Person

2-Month Unit for One Person

$379.49, UU080

Basic 1 Year Unit for 1 Person

$859.39, UU025

Standard One Year Unit for 1 Person

$1017.29, UU012

Deluxe One Year Unit for One

$1513.29, UU030

One Year Unit for Two People

$___

Go to Water Filters & Grain Mills Here's what makes up our One Year Food Supply for Two People

One Year Unit
for Four People

$___

Contents, Deluxe Freeze Dried Year's for 1

Deluxe Freeze Dried One Year Unit for One

$1,904.19, UU020

Go to Water Filters and Grain Mills Page

Water Filters and Grain Mills

Go to Water Filters and Grain Mills Page

Water Filters and Grain Mills

Copyright © Best Prices Storable Foods 1996-2018  |  Questions? Call 903-458-1996 9am - 7pm CST, 7 days  |  storablefoods7 @ gmail.com